• Değerli kullanıcılarımız, eğer forumda açılmasını istediğiniz kategoriler varsa lütfen Görüş ve Önerileriniz kısmına bunu konu açarak belirtin.

Sitenin giriş ana dizinini değiştirme (htaccess)

EmirhanBvk

Hile Bizim İşimiz :)
ONAYLI UYE
STANDART UYE
Katılım
15 Ara 2019
Mesajlar
11
Beğeniler
1
Puanları
3
Web Sayfalarının Açılış Sayfalarını Değiştirme

Bir web sayfasına girdiğinizde varsayalına olarak uzantı değerleri vardır ve bu uzantı değerlerine göre açılan sayfa belirlenir.

Siz bu sıralamayı değiştirebilirsiniz.

Standartlarda html sayfası php den önce açılır fakat siz öncelik php yapabilirsiniz ya da buna benzer değişiklikler yapabilirsiniz.

İşlemi yapacağınız yer .htaccess dosyasıdır.

Dosyayı açtıktan son içerisine bu kodu ekliyorsunuz, eğer var ise eklemenize gerek yok. Direkt olarak kod üzerinden değişikilk sağlayabilirsiniz.
Kod:
DirectoryIndex ******.html index.htm index.html index.php
Bu kod şu anlama geliyor, ilk olarak site içerisinde ******.html dosyası var ise, o web sitesini bu dosya ile başlatacak eğer yok ise index.htm dosyası ile başlatacak. Bu iki dosya da yok ise index.html olarak başlatacak ve son olarak index.php ile başlatacak.

Buna genellikle metin2 panelleri ihtiyaç duyar çünkü önce tanıtım sayfasını veya giriş index sayfasını göstermek ister fakat bu durum bazı hostinglerde problemlidir. Bu konu sayesinde bu sorununuza da çözüm sağlamış olursunuz.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Üye: 0, Misafir: 1)

Üst